Jäsen Jäsenyhdistys Puhelin Sähköposti Varajäsen
Puheenjohtaja Jaakko Leskinen Vanhusneuvosto, vanhusten suoja 040-5277499 jaakko.leskinen@meili.fi ---
Urheiluseurat Hannu Parviainen Nilsiän UA 050-3724712 hannu.parviainen@yara.com Viljo Pentikäinen
Nuorisoseurat Sakari Pentikäinen Halunaseura ry 0500-488424 sakari.pentikainen@hotmail.com Tiia Huusko
Kulttuurijärjestöt Eija Sirkka Nilsiän senioritanssijat 040-8412069 estersirkka@gmail.com Matti Töyräs
Vanhusneuvosto Kirsti Taattola Nilsiän Vanhusneuvosto 050-3286428 kirsti.taattola@gmail.com Ritva Asikainen
Vammaisneuvosto Sirkka Kekäläinen Nilsiän Vammaisneuvosto 045-8884255 paavo.kekalainen@suomi24.fi Vammaisneuvosto valitsee varajäsenen
Kyläyhdistykset Matti Ahonen Pajulahden kylät ry, Nilsiän sydänyhdistys 040-8468900 matti.ahonen@outlook.com Matti Korhonen
Muut Helena Liukkunen Koillis-Savon oppaat ry 040-5289319 h.liukkunen@suomi24.fi Merja Korhonen
Asiantuntijajäsen Sari Summanen Kuopion kansalaisopisto 044-7482350 sari.summanen@kuopio.fi Turo Lyytinen
Yrittäjäjärjestön edustaja Jukka Savolainen Nilsiän Yrittäjät 044-5454248 jukka.savolainen@syvari.com Nilsiän Yrittäjien valitsema varajäsen ilmoitettaan myöhemmin.
Nilsiän
nuorison edustaja
Nilsiän Nuorisofoorumi nimeää Nilsiän Nuorisofoorumi 000-1234567 etunimi.sukunimi@sähköposti.fi Nilsiän Nuorisofoorumi nimeää varaedustajan

 

Mikäli sinulla on ideoita ja aloitteita yms. Nilsiän alueen kehittämiseksi, ota yhteyttä puheenjohtajaan tai sihteeriin. Kotisivujen kehittämisessä ole yhteydessä sihteeriin Kirsti Taattolaan, hallituksen jäseneen Sari Summaseen tai sähköpostilla nilsian.pitaja@gmail.com

Kehitetään Nilsiää yhdessä!